SON EKLENENLER
latest

8 Aralık 2005 Perşembe

Yirmi Beşinci Sözün şeması

Grafik: Muhammed Uzun

Resimlerin üzerine tıklayarak her şemayı ayrı ayrı ekrana getirebilir; sonra da herbirinin sağ alt köşesinde görünen simgeyi tıklayarak şemayı büyütebilirsiniz.

« SONRAKİ
ÖNCEKİ »

6 yorum

 1. Allah razı olsun.Nekadar güzel.Hem bir özet mahiyetinde mümkün olan kısımlar böyle şematik hale getirilebilse.Belki bir kitapçık bile ortaya çıkabilir.Mesela Avrupa ile İslam medeniyetinin mukayesesini Suat Yıldırım Hoca bir zamanlar Yeni Ümit Dergisinde yapmıştı.Şimdi Ümit Bey hakkında yeni bir ümit doğdu içimde...

  YanıtlaSil
 2. Allah razi olsun, cok guzel olmus. Tahminim bunu (25.sozun semasini cikarma) pek cok kisi kendi basina yapmistir, halbuki guzelce bir kere yapilip boyle paylasinca herkes faydalanir. Keske diger parcalar, ozellikle boyle uzun ve capli olanlar icin de hazirlansa. Bir "R.N. haritasi" gibi, nerde oldugumuzu unutmadan, konunun icinde kaybolmadan, kafamizda konunun bir haritasi olaraktan takip edebilsek. Boylece degisik yerler arasindaki baglanti, iliski, atiflar, konu akisi vs. de gorulur.
  Yalniz, semadaki her bolumun icerigi hakkinda bir iki cumle, bir kac anahtar kelime, veya kucuk bir paragraf gibi, kucuk font'larla da olsa biraz daha detay olsa. O zaman konu akisi vs daha iyi gorulur, ne oldugu daha iyi hatirlanir.

  Selamlar

  YanıtlaSil
 3. 25. söz ile ilgili Karakalem'de verilmiş bir seminer programından haberdârız. Keşke muhtevâsını blogda görebilsek..

  25. Söz'e dâir daha söylenecek çok söz olmalı.

  YanıtlaSil
 4. Şemayı ihtiyacım oldu, kullandım Hazırlayandan Allah razı olsun.

  YanıtlaSil
 5. Şemaya ihtiyacım oldu, kullandım Hazırlayandan Allah razı olsun.

  YanıtlaSil
 6. Şemaya ihtiyacım oldu, kullandım Hazırlayandan Allah razı olsun.

  YanıtlaSil

Facebook Comments APPID