SON EKLENENLER
latest

13 Haziran 2015 Cumartesi

Dünya sapıklarının Ramazan çıkarması

Şeytanlıkta sınır tanımayan mihraklar, Müslümanların kutsal değerlerine karşı en hayâsız saldırılarını düzenlemek üzere “Ramazan hazırlığı” yapıyor.

Cinsel sapıklığın her türlüsünü bünyesinde barındıran bir kuruluş, girmek üzere bulunduğumuz Ramazan ayının içinde, Lût kavminin helâkine sebep olan hayâsızlıkları İslâm beldesi İstanbul’da sahneye koymaya hazırlanıyor.

KIŞKIRTICI SOKAK EYLEMLERİ

22-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikler arasında çeşitli sokak eylemleri, parti, piknik, konser, tiyatro gibi kışkırtıcı faaliyetler var. Etkinliklerle ilgili duyurularda, katılımcılara “rahat kıyafetle gel” çağrısı yapılarak eylemlerin alabildiğine kışkırtıcı olması hedefleniyor.

Ramazan ortasında bir hafta boyunca devam edecek olan hayâ ve namus katliâmına, düzenleyiciler, “Onur (!) Haftası” adını veriyorlar.

SINIRDIŞI EDİLMİŞLERDİ

Bu tür namussuzluklar İstanbul’da ilk olarak 1993 yılında sahneye konulmak istenmiş, ancak Valilik buna izin vermemiş ve yurt dışından gelen sapıklar da sınırdışı edilmişti.

Söz konusu sapıklar geçtiğimiz yıl da CHP Genel Başkanı nezdinde kendilerine destek aramışlar ve yerel seçimlerde adaylarının değerlendirileceği yönünde Kılıçdaroğlu’ndan söz almışlardı. Ancak CHP Genel Başkanı daha sonra “Türk toplumunun henüz bu olgunluğa erişmediği” gerekçesiyle, cinsel sapıkların isteklerini geri çevirmişti.

HDP LİSTESİNE GİRDİLER

Geçtiğimiz 7 Haziran seçimlerinde ise PKK’nın güdümünde faaliyet gösteren HDP listelerinde eşcinsel aday göstermiş ve bunu iftiharla ilân etmişti.

Kur’ân’da açıkça lânetlenen ve Lût kavminin korkunç bir şekilde helâk edilmesine sebep olarak gösterilen fuhşiyatın en çirkin ve iğrenç nümunelerini üstelik Ramazan ortasında sergileme teşebbüsüne karşı resmî makamların gereken teyakkuzu gösterecekleri ve böyle bir hayâsızlığa meydan vermeyecekleri tahmin ediliyor.

7 Haziran 2015 Pazar

Kur'an Buluşmalarında yetim seferberliği

UTESAV organizasyonuyla gerçekleşmekte olan Kur’an Buluşmalarının dönem sonu dersi yetimler yararına bir yardım seferberliğine dönüştü.

MÜSİAD’ın Sütlüce’deki genel merkezinde Cumartesi sabahları devam eden Kur’an Buluşmalarının 94’üncüsü 6 Haziran sabahı gerçekleşti.

Dersin başında, bir önceki haftanın konusu olan yetimlerle ilgili Bakara sûresinin 220’nci âyeti ile ilgili bilgiler özetlendikten sonra haftanın konusu olan 221-225. âyetlere geçildi.

Kur’ân ve Hadisin yetimlerle ilgili teşvik ve uyarılarının ele alındığı sohbet sırasında, günümüzde yetimlerle ilgili olarak yardım kuruluşlarının yaptığı çalışmalar ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bu konuda İslâmî hassasiyetleri dikkate alan yeni uygulamaları üzerinde de duruldu. Bu arada, Deniz Feneri Derneğinin yöneticilerinden Turan Yalçın da derneğin yetimlerle ilgili faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Bu bilgilerin ardından, katılımcılar, birer yetimin bakımını üstlenmek üzere isimlerini yazdırdılar.

Dünyanın dört bir yanındaki yetimlere yardım elini uzatan Deniz Feneri Derneği, ayda 100 liralık taahhütte bulunan bağışçılara birer yetimin bakımını üstlenme imkânını sağlıyor.

Derneğin bu hayırlı faaliyetine şu internet adresinden de iştirak edilebiliyor:

http://www.denizfeneri.org.tr/proje/yetim_525/